Yazlık Ev Dekorasyonu: Yaza Uygun Trend Öneriler

Güneşli günler, yosun kokuları, yumuşacık esen rüzgar, bronz bir ten… Yazdan beklentiniz nedir? Eğlenceli ve ruhu dinlendiren bir tatil kurgularken, yazlık eviniz için neler yapabilirim üzerine hiç düşündünüz mü?

Dönemsel olarak kullandığınız yazlık eviniz için eski eşyalar, tamamen kullanıma odaklı ve belirli bir stile sahip olmayan karışıklıkta mobilya ve aksesuarlardan oluşan bir yazlık eviniz varsa eğer, yaşam kalitenizi yükseltmenizin zamanı geldi demektir!

Bu içeriğimizde yaza yakışır bir yazlık ev için hangi dekorasyon kurallarını uygulamalıyız ve hangi ürünleri kullanmalıyız üzerine biraz konuşmak istiyoruz. Yazlık dekorasyon fikirleri ve trend önerileri yer alan yazımıza buyrun.

İlk Adım: Ana Hatları Belirlemek

ana-hatlari-belirlemek

Mobilya ve aksesuar gibi ev dekorasyon ürünlerine geçmeden önce yaşam alanlarında mimari detayları gözden geçirmek gerek. Örneğin yaz aylarında daha serin bir ev yaratmak için dış cephenizi mutlaka beyaz renge boyamalısınız. Çünkü güneşi yansıtıcı özelliğiyle beyaz renk, dış cephede olmak üzere tüm dekorasyonun altın kuralı.

Eğer duvar ve yer malzemeleri dünyasında kararsız kaldıysanız taş duvar ve taş zemin döşemeler, yazlık evlerin en güzel detaylarından biri. Tek başına şık birer dekorasyon duruşuna sahip bu malzeme, yazın iklim koşullarına en uygun çözümlerden.

Yazlık Evlerin Dekorasyonunda Renk Paleti

yazlik-evlerin-dekorasyonunda-renk-paleti.

Yaz ve dekorasyon denildiğinde ilk akla gelen renklerden ikisi, lacivert ve beyazdır; öyle değil mi? Haksız sayılmazsınız. Zamansız bir klasik olarak görülen denizci konsepti etkisinde bir dekorasyon, yıllar geçse de aynı kaliteli görünümünü koruyor. Havuzlu villa ya da yazlık bir daire olsun, yazlık her tür evin içinde kurgulayabileceğiniz bu renk ikilisi, üçüncü bir renk olan mercan detaylarla çok daha zengin bir görünüme kavuşuyor.

Genel anlamda açık renklerin tümünü özgürce kullanabileceğiniz yazlık stillerde, mavi, turkuaz ve yeşil tonları, özellikle bahçe, balkon ve teras stillerine çok yakışıyor. Masa ve sandalyelerden, tekstillere varan çok daha geniş bir iç mekan tasarımında ise turuncu, kırmızı ve sarı gibi güneş renklerini seçmek, enerjiyi yükseltecek.

Yazlık Evlerde Kullanım Kolaylığı

Pratik, fonksiyonel, akıllı ve kolay temizlenebilir bir ev yaratmak, önceliğiniz olmalı. Zamandan tasarruf ederek kendinize ayıracağınız zamanı maksimum düzeye çıkarmak, hedefiniz olmalı. Tozdan ve kirden etkilenmeyecek bir stil yaratmak için ise tamamen ihtiyaca yönelik eşyalar kullanmalısınız. Az eşya ile çok daha ferah bir ortam yaratabilirsiniz.

Şeffaf bir alan yarattığınız yazlık evinizde özgür ve sıcak bir mekan hakim olmalı. Bol, yumuşak ve rengarenk yastıklar, sallanan sandalye, iki kişilik bahçe salıncakları, doğal ağaçtan büyük bir bahçe masası gibi olmazsa olmaz ürünlere yeterince yer ayırdığınızdan emin olun. Unutmayın, yazlık evinizde tüm dekorasyon sizin keyif saatlerinize hizmet edecek şekilde yerleşmiş olmalı.

Malzemelerde Doğallık Detayı

malzemelerde-doğallik-detayı.j

Doğal malzemeler, bahçe dekorasyonu ve balkon dekorasyonu konusunda olduğu kadar yazlık evlerin hemen her odasında mutlaka olmalı. Duvar aksesuarları alternatiflerinden bahçe çitlerine, kendin yap fikirlerinden oturma grubu alternatiflerine kadar her alanda doğal malzemeler kullanmaya özen göstermelisiniz.

Ahşap, hasır, bambu gibi malzemeler, jüt halılar ve keten perdelerle birlikte mükemmel bir yaz uyumu yaratıyor. Sentetik ve polyester içeriğe sahip olmayan yumuşacık koltuk kumaşları da sıcak yaz günlerinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Aksesuarlarda Eğlenceli Detaylar

aksesuarlarda-eğlenceli-detaylar.

Yazlık evler için özellikle aksesuar konusunda kendi yaratıcılığınızı kullanarak yapacağınız tasarımlar, çok önemli. Halat kullanarak hazırlayacağınız dev saksılar, yatak başlıkları, peçete halkaları gibi aksesuarlar, evinizde mutlaka olmalı. Canlı bir görünüm için Çetmen Flavian Köşe Takımından yardım alabilirsiniz.

Aynı zamanda marin konseptine de gönderme yapan bu detaylardan farklı olarak kumsaldan topladığınız midye ve deniz kabuklarından sofra aksesuarları, duvar objeleri yazın favori ürünlerinden birkaçı. Yatak odanızda kullanacağınız cibinliğin üzerine dikeceğiniz deniz kabukları da yaşam alanınıza biraz çocuksu bir mutluluk katmak için yapacağınız sürprizler, yazlık evin yüksek enerjisini her zaman canlı tutacak.

ev dekorasyonu yazlık ev dekorasyonu

cetmenmobilya