Lüks Villa Tasarım Önerileri

Lüks villa dekorasyonu sizler için oldukça önemlidir. Hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz bu mekanın bizlere huzur ve mutluluk vermesini isteriz. Bu nedenle evimiz dediğimiz yaşadığımız villayı dizayn ederken de kendi beğenilerimize ve bize ferahlık verecek tasarımlara yönelmemiz gerekir.

Villa dizayn ederken bir takım kurallara uymamız, ileride tasarımdan pişman olmamızı da engelleyecektir. Peki nedir bu kurallar? Evimizi ferah tutmak için nelere dikkat etmemiz gerekmektedir?

Öncelikle villanın zeminine gereken önemi göstermeniz gerekmektedir. Eşyalarınızla zıtlık oluşturmayacak halılar, sizler için iyi bir seçenek olacaktır.

Eğer villa odalarının küçük olduğunu ve dizaynı kötü gösterdiğini düşünüyorsanız, dekoratif bir ayna yardımı ile odanın daha geniş ve ferah durmasını sağlayabilirsiniz.

Eviniz yani yaşadığınız yer sizi yansıtan yer olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle eğer mutlu ve içinizi ferahlatacak bir yuva istiyorsanız, oturma odalarınızda ve salonunuzda cam sehpa kullanabilirsiniz. Cam sehpalar odayı aydınlatmakta ve iç sıkıcılığa da engel olmaktadır.

Aksesuar konusu da büyük dikkat gösterilmesi gereken bir konudur. Seçeceğiniz aksesuarlar mutlaka kaliteli, şık ve villanızın mobilyalarına uyum sağlamalıdır. Bunun yanı sıra gereksiz aksesuar sayısı, villa dekorasyonunu çirkin gösterebilir. Bu nedenle bu konuya özen göstermek gerekmektedir.

Mobilyalarınız Orantılı Seçin

Villa dekorasyonunda bir diğer önemli konu da, mobilyaların yerleştirilme sırasında hizasına dikkat edilmesidir. Küçük bir odaya küçük mobilyalar birbirini boğmayacak şekilde yerleştirilmelidir. Büyük odalarda ise büyük mobilya kullanmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Öte yandan tüm aksesuar ve mobilyaların da hem boyut hem de renk açısından birbirleri ile uyumlu olmasına dikkat göstermek gerekmektedir.

Zıt Desen ve Renkler Gözleri Yorabilir

Mobilya ve aksesuar seçerken zıt desen ve renk kullanmak hem sizin hem de gelen misafirlerinizin gözlerini yoracak, dekorasyonunuzu da çirkin gösterecektir. Bu nedenle aksesuar seçerken mutlaka mobilyalarla aynı renk paletinden seçmeye gayret göstermenizi önermekteyiz.

Lüks Villa Mobilyaları Tam Size Göre

Lüks villa mobilyaları tercih ederek, villada bulunan her alanın daha güzel ve çekici durmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin en kaliteli ahşaptan yapılan mobilyalar hem gösterişli duracak hem de sağlam olacaktır. Villalar gösterişli alanlardır. Bu gösterişli alanlarda da dekorasyon anlamında kaliteyi ön plana çıkarmak gerekir. Yoksa güzel bir villada ucuz bir tasarım tabi ki de sırıtacaktır. Peki mobilya tercihinde hangi noktalara dikkat edilmesi gerekir?

  • Mobilya mutlaka villa tasarımına uygun olmalıdır. Örneğin modern bir tasarım varsa modern koltuk takımları size fayda sağlayacaktır.
  • Villalarda mutfaklar büyüktür. Mutfak mobilyası seçerken işlevselliğe ve tasarıma önem vermenizi tavsiye ediyoruz. Böylesi büyük alanlarda misafir ağırlamak daha zor olur. Bu nedenle mutfakta her şeyi yerli yerine koyacağınız mobilyaların olması işleri kolay bir hale getirecektir.
  • Villalara bize kalırsa ahşap mobilyalar daha uyum sağlamaktadır. Bu nedenle ahşap mobilya tercih etmelisiniz.

Herkes evinde ya da villasında dekorasyon yapmak ister. Özellikle de mevsim geçişlerinde bu isteğe sıklıkla rastlarız. Bazen bütçe tam bir yenilemeye izin vermediğinde, birkaç önemli öğenin satın alınması bulunduğunuz mekanın güzel görünmesini sağlayabilir. Biliyorsunuz dekorasyon anlamında trendler ve eğilimler sürekli değişiyor, ancak tasarım ve satın alma uzmanlığı, baki kalıyor. Bu da sizin zevkinizle ortaya çıkan bir şey!

Eğer villanızı bu kurallara göre dizayn etmek istiyorsanız, firmaların sizlere sunduğu ürünleri incelemelisiniz. Mükemmel bir dekorasyon deneyimi yaşamak için bu detaylara mutlaka dikkat etmelisiniz. Villa dekorasyonu konusunda birçok noktaya eğilmek gerekir. Bu yazımızda da size bunlardan bahsetmiş olduk. Gerisi sizin beğeni ve yaratıcılığınıza kalmış.