Küçük Eklemelerle Mutfağınızı Baştan Yaratın

KÜÇÜK EKLEMELERLE MUTFAĞINIZI BAŞTAN YARATIN

Mutfaklar sadece yemeklerin hazırlandığı bölümler değil aynı zamanda bir yaşam alanıdır. Kahve içip sohbet edilen samimi yaşam alanlarıdır üstelik. Aydınlık, ferah ve kullanışlı bir mutfak eve değer katar. Siz de kısıtlı bir bütçeyle de olsa mutfağınızda ufak tefek değişiklikler yaparak yepyeni bir tarz oluşturabilirsiniz.

Mutfakta canlı renklerden hoşlanıyorsanız beyaz eşyalarınızı renkli magnetler ve stickerlarla süsleyebilirsiniz. Küçük detaylarla mutfağınızda farklı bir hava oluşturabilirsiniz. Eğer mutfağınız masa sandalye takımı alacak kadar genişse farklı stilde masa ve sandalyelerle keyifli bir alan yaratabilirsiniz.

Bunun için çok geniş bir seçenek yelpazeniz var. Dilerseniz tel sandalye ve ahşap masa kombinasyonu yapabilir, dilerseniz antrasit malzemeyle üretilmiş bir masayı rahat sandalye ve benchlerle tamamlayabilirsiniz. Türkçe karşılığı “bank” olan bench, sırt yaslama kısmı olmayan dikdörtgen formlu oturaklara verilen isimdir ve bench mutfak masa takımı alırken göz önünde bulundurulması gereken bir detay olabilir.

Yine mutfak dekorasyonunda masif ağaçtan ceviz yemek masası da farklı bir seçenek olabilir. Oldukça geniş mutfaklar için bu yemek odası masası büyüklüğündeki masif mutfak masaları kadife kaplı benchlerle kombinlenerek mutfakta zengin bir detay oluşturabilir. Mermer ve cam malzeme kullanılarak dizayn edilen mutfak masaları da mutfağınıza farklı bir boyut kazandırır.

Mutfak sandalyesi ana işlevinin yanında başlı başına bir dekoratif unsurdur. Kadife kumaştan mutfak sandalyeleri, chester mutfak sandalyeleri, deri mutfak sandalyeleri, ahşap mutfak sandalyeleri mutfakta tarz oluşturan detaylar olarak değerlendirilebilir.