Klasik Yemek Masalarında Neden 8 Sandalye Kullanılmalı?

Klasik yemek masaları, yemek odalarının vazgeçilmez ürünlerinden birisidir. Bu yemek masası modellerine de mutlaka güzel ve kaliteli sandalyeler eşlik etmelidir. Yemek masası setlerinde bildiğimiz gibi genellikle 8 adet sandalye bulunmaktadır. Bunun nedeni de gelecek misafirleri daha rahat bir biçimde ağırlayabilme ihtimalidir. Örneğin 4 ya da 6 sandalyeli yemek masası setlerinde, fazla misafir geldiği zaman onları ağırlayacak yer konusunda sorun yaşayabiliriz. Bu nedenle her zaman için 8 sandalyeli klasik yemek masası modelleri tercih edilmelidir.

Klasik yemek masaları, yemek odalarının vazgeçilmez ürünlerinden birisidir. Klasik yemek masası sandalyeleri de buna eşlik eder. Yemek odanızın ve evinizin dekorasyonuna göre bu modelleri tercih etmelisiniz. Örneğin eviniz klasik bir dekorasyona sahipse mutlaka klasik yemek masaları tercih etmelisiniz.

Yemek Odası Masası ve Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yemek odası takımı ve sandalyeleri alırken mutlaka bir takım hususlara dikkat etmemiz gerekmektedir. Peki nedir bu konular?

  • Öncelikle yemek masası takımını salona mı yoksa yemek odasına mı koyacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Eğer masa takımını ve sandalyeleri salona koyacaksanız salon tasarımına uygun seçimlerde bulunmalısınız.
  • Yemek masaları ve sandalyelerin boyutu da mutlaka odaya uygun olmalıdır. Aksi takdirde odada daralır ve iç sıkıcı bir hale bürünebilir. Bu nedenle bu konuda boyutlara dikkat etmek şarttır.
  • Yemek odası masası ve sandalyeleri ile salon takımı aynı odada bulunacaksa burada da ölçülere dikkat etmek gerekmektedir. İki takımın da büyük olması odada yaşanacak alan bırakmayabilir.
  • Eğer yemek odanız varsa bu alana sadece masa ve sandalye atamazsınız. Bununla beraber yemek odası takımına uygun aksesuarlar vitrinler gibi mobilyalara da ihtiyaç duyulur. Örneğin yemek takımları bu vitrinlerde saklanabilir.
  • Yemek odası takımları mutlaka 8 sandalyeli olmalıdır. Bunun sebebi gelecek misafirlerin sayıca fazla olması durumunda onları ağırlama konusunda sıkıntı yaşamamaktır. Eğer aile yapınız kalabalıksa kesinlikle 8 sandalyeli yemek odası masası tercih etmelisiniz.

Dekorasyon Konusunda Neler Yapılmalı?

Yemek odanız aile ve arkadaş yemekleri için bir merkezdir. Ve mutlaka bu anlamda hizmet etmelidir. Ancak yanlış dekor, yanlış yemek odası masası seçimi ya da oda içerisindeki karışıklık, size sıkıntı yaşatabilir. Bu nedenle yemek odası dekorasyonu konusunda dikkatli olmakta fayda var. Yemek salonunuza,  modern dekorasyon ve tasarım fikirleriyle hak ettiği görünümü vermelisiniz.

Yemek odalarımız evimizde tamamen mutlu olduğumuz huzur dolduğumuz alanlardan birisi.

En ufak yemek odası bile aslında dekorasyona eğildiğimiz zaman harikalar dünyasına açılan bir kapı oluyor. Yemek odalarımızı aile ve misafirlerle paylaşıyoruz, fakat çoğunlukla boş oluyor.  İyi haber şu ki, yemek odanız 7/24 kullanılmadığı için renk ve dekorda daha yaratıcı olabilirsiniz. Yemek odalarımızı daha fazla zaman geçirmek istediğimiz bir yer haline getirme fikrini seviyoruz. Bu nedenle de bu anlamda dikkatli bir dekoratif sürece girmemiz gerekiyor. Bu dekoratif süreç sırasında işlevselliği de kesinlikle unutmamamız gerekiyor. Örneğin yazının başında da belirttiğimiz gibi eğer kalabalık bir ailemiz varsa dekorasyonda buna dikkat etmeliyiz. Yani 8 sandalyeli yemek masası tercihleri bizim için daha iyi olacaktır.