Güneş Banyosu: Havuz Başı Dekorasyonu

Yaz, tam anlamıyla geldi! Yakıcı bir güneş, gölgede hafif bir esinti… Güneşten en iyi şekilde yararlanmak, yazın tadını çıkarmak için tatil planı yapmaya gerek yok. Aslında yaşam alanlarınızı da birer tatil köyüne çevirebilirsiniz.

İlk etapta ihtiyacınız olan tek şey bir yüzme havuzu! Baştan bir yüzme havuzu yaptırmak, elbette oldukça zaman alacaktır. Eğer böyle bir imkanınız varsa yüzme havuzu yaptırırken evinizin ön bölümünü değil arka bahçesini kullanmalısınız. Bu lokasyon, size daha rahat kullanacağınız bir alan sunar.

Peki, varolan özel havuzlu alanınızı nasıl kullanıyorsunuz? Havuzlu villalar içinde görmeye alıştığınız adeta vaha görünümünü siz de yaratmak ister misiniz? Biraz ev dekorasyonu, biraz da bahçe dekorasyon fikirleri ile harikalar yaratacağınız havuz başı alanınızda neler yapılabileceğine bir bakalım.

Havuzlu Evlerde Yapabileceğiniz Dekorasyon Oyunları

havuz-lu-ev-ler-de-yapa-bileceğiniz-dekorasyon-oyun-lar

Bahçenizi tam olarak kullandığınızı düşünüyor musunuz? Bahçe mobilyaları sizin için sadece masa ve sandalyelerden mi ibaret? Eğer cevabınız evetse, işin içine evlerin dekorasyonunda gösterdiğiniz özeni katmanın vakti geldi demektir.

Öncelikle bahçenizin sınırlarını belirlemelisiniz. İlk akla gelen ve dekoratif anlamda en güzel sonuçları veren bahçe çitlerinden yardım alabilirsiniz. Bahçenizdeki yeşil çoğunluğa ve yaz mevsimine en çok yakışacak beyaz ile boyadığınız bahçe çitleri, sıcak bir ortam yaratmanızı sağlayacak.

Artık, havuz başı alanınızı ve bahçenizin diğer bölümlerini farklı kullanımlara ayırmaya başlayabilirsiniz. En az bir keyif köşesi, yemek alanı ve güneşlenme alanı tasarlayarak işe başlayabilirsiniz. Bu alanları ev dekorasyon ürünlerine yönlendirme yaparak daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Havuz Başında Keyif Köşeleri Yaratmak

havuz-basi-dekorasyonu-genis-bahce-salincak-lar-i.

Öğle uykusunun en tatlı saatlerini paylaşacağınız keyif köşelerinde, önceliğiniz ağaç altı bölümlerini belirlemek olmalı. Elbette bir bahçe şemsiyesi kullanabilirsiniz fakat doğal gölge alanları her zaman daha serin ve romantik görünüm oluşturur.

Geniş bahçe salıncakları, üzeri gölgelikli localar ve açık hava dinlenme üniteleri, keyif köşelerinde sizi bekliyor olacak. Göz önünde bir dekorasyon yapmak için elverişli bu alanda, oturma odası içinde yer alan aksesuarları kullanabilirsiniz. İnce bir koltuk şalı, rahat yastıklar ve dergilik…

Yazın Yenen Hafif Yemeklerle Günü Geçirmek

havuz-basi-dekorasyon-u-rattan-masa-ve-sandalye-ler

Taze meyveler, yağsız ve hafif yemekler… Günün enerji deposu yaz öğünleri için yine havuz başında bir dekorasyon hazırlamalısınız. Sıcaktan etkilenmeyen, açık renkli ve suya dayanıklı bahçe mobilyaları, bu konuda yardıma hazır.

Özellikle rattan masa ve sandalyeler, havuz başının olmazsa olmaz mobilyalarından biri. Dekorasyon zevkiniz ne olursa olsun her zevke hitap eden tasarımıyla ve üzerinde dev fenerlerle harika bir görünüm yaratmanızı sağlayacak. İşte bu harika nedenle ev içinde yaptığınız kahvaltılar, artık havuz başına taşınmalı.

Havuz Başında Odak Noktası Bir Dekorasyon

havuz-basi-dekorasyonu-havuz-lu-villa

Havuz bölümünde hayat biraz daha yavaş aksın istersiniz, öyle değil mi? Bu düşünceyi dekorasyonunuza da yansıtabilirsiniz. Yani daha mistik, dingin ve sakin bir havuz başı dekorasyonuyla küçük bir rehabilite alanı yaratabilirsiniz. Kendinizi biraz şımartmanız yeterli.

Havuzunuzun zeminini çakıl taşlarıyla kaplamak, son yılların trendlerinden biri. Kendiniz bile yapabileceğiniz bu uygulamayla bir SPA etkisi yaratmanız mümkün. Daha iyi görünen bir havuz suyu rengi ise cabası!

Dev bir plaj şemsiyesi, olmazsa olmazlardan biri. Arka bölümü tekerlekli ve yine rattan malzemeli şezlonglar, mutlaka çabuk kuruyan kumaş gövdeli olmalı. Rattan malzemesine alternatif olarak tik ağacından ahşap şezlonglar tercih edebilirsiniz.

Havuz başı atıştırmalıklarınız için ise tekerlekli bir servis sehpası mutlaka yakınınızda olmalı. Dev yastık ve minderler, şezlong güneşlenmelerinizde rahat etmeniz için hep yanınızda olacak şekilde, üst üste dekore edilmeli.

Havuz Başının Diğer Detayları

havuz-basi-dekorasyon-u-bahce-pergola-ve-havuz-u

Ana hatlarıyla şekillendirdiğiniz havuz başı dekorasyonunun ardından küçük detaylarla zenginleşme zamanı geldi! Öncelikle havuz başının dekorasyon rengi, mavi ve yeşili birlikte kullanmak. Tabii beyaz rengin hakimiyetini bozmadan…

İrili ufaklı Uzak Doğu heykelleri, özellikle havuz başında yaratmak istediğiniz sakin alana çok yakışacak. Dev ve küçük gruplar halinde mumlar, güneş ışığıyla çalışan mini aydınlatmalar ve metal yansımalarıyla göz kamaştıran fenerler…

açık hava dekorasyonu özel gün dekorasyonu yaz dekorasyonu

cetmenmobilya